W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?
GoEuro ocenia 100 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Wśród nich również polskie destynacje.
2016-01-22, 16:30

INFORMACJA PRASOWA. Według najnowszego rankingu narciarskiego GoEuro, podsumowującego 100 najlepszych ośrodków narciarskich na kontynencie, w Austrii znajduje się sześć z najlepszej dziesiątki.

Zespół GoEuro, wyszukiwarki połączeń kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, przeanalizował ponad 2 200 ośrodków narciarskich w Europie, a następnie stworzył listę 100 najlepszych spośród nich. Na czele listy znalazł się austriacki St. Anton am Arlberg, który to zdobył wysokie noty w każdej z kategorii: ceny, stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski.

W rankingu znalazły się również dobrze znane miejsca w Polsce. Na pozycji 34. Zieleniec Ski Arena, na 50. Białka Tatrzańska, natomiast Zakopane Harenda na 55. miejscu, Szczyrk na 62. i Jaworzyna Krynicka na 64. Polskie ośrodki zostały docenione przede wszystkim za niskie ceny oraz bogatą ofertę atrakcji dla rodzin z dziećmi.


Najdroższe: W tej kategorii przodują ośrodki szwajcarskie, zajmując pierwsze pięć miejsc zestawienia. Za najdroższy uznany został Zermatt, gdzie karnet jednodniowy kosztuje 317 zł. Jednak w tej cenie zawiera się 360 km tras, a także szeroka oferta innych narciarskich udogodnień
i rozrywek.


Najtańsze: Prym w tej dziedzinie wiedzie Europa Wschodnia. Za jednodniowy karnet w Bjelašnicy,
w Bośni i Hercegowinie, zapłacimy 74 zł od osoby. Ośrodki w tej części kontynentu zyskują na popularności wśród podróżnych, szukających nowych doświadczeń kulturalnych i światowej klasy stoków w przystępnych cenach.

Największe: Największym ośrodkiem jest włoskie Sestriere, z blisko 400 km tras narciarskich. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą spróbować swoich sił na rozległym terenie.

Najłatwiej dostępne: Nie do wszystkich ośrodków łatwo się dostać. Był to zatem jeden z kluczowych wyznaczników, branych pod uwagę w trakcie stworzenia rankingu. Niekwestionowanym zwycięzcą jest St. Anton am Arlberg w Austrii, który zasłużył na pierwsze miejsce ze względu na swoją dobrą siatkę połączeń. Jednak na uwagę zasługuje również Kravec w Słowenii, położony tylko 5,5 km od dworca kolejowego, a także w pobliżu dwóch lotnisk.

Przyjazne rodzinie: W Alpach znajdziemy ośrodki najbardziej przyjazne rodzinnym wyjazdom, oferujące szeroką gamę udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na szczycie rankingu znajduje się Abelboden w Szwajcarii, doceniony za swoje tereny narciarskie, stoki saneczkowe, lodowiska i kina.

Après-Ski: Połączenie ekskluzywnych hoteli, ośrodków SPA, restauracji odznaczonych gwiazdką Michelin, i oczywiście jakości stoków i tras narciarskich, sprawiło, że austriacki ośrodek Ischgl został uznany za najlepsze miejsce na narty w Europie.

Aby stworzyć ranking, zweryfikowaliśmy ośrodki narciarskie w 19 państwach, biorąc pod uwagę 30 kryteriów, które pozwoliły nam wybrać najlepsze 100. W celu zdefiniowania naszych kryteriów przeanalizowaliśmy nie tylko oficjalne strony internetowe ośrodków narciarskich, ale również przygotowane przez podróżnych relacje i dane specjalistów z tej branży.

Nasz ranking powstał w oparciu o 4 kryteria: stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski, które można sortować niezależnie od siebie. Ranking zawiera oczywiście także wynik ogólny, który powstał w oparciu o kombinację wszystkich wskaźników.

Więcej informacji na stronie www.goeuro.pl

KONTAKT / AUTOR
Mateusz Dela
GoEuro Travel GmbH
22 307 45 34
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.